11192017Κυρ

Ήττα στο Λουτράκι 76-60 για τον Πήγασο

PIGASOS ANDRES 01Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΚ με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής και η ομάδα του Πήγασου καλούνταν να δώσει ακόμη ένα εκτός έδρας επίσημο ματς, ψάχνοντας τη δεύτερη φετινή νίκη. Συγκεκριμένα η ομάδα ταξίδεψε στο Λουτράκι εκεί όπου αντιμετώπισε την ομάδα του τοπικού Ποσειδώνα.

Αγωνιστικά η ομάδα του Πήγασου δεν βρέθηκε σε καλή μέρα κυρίως στον αμυντικό τομέα με αποτέλεσμα να βρεθεί από νωρίς πίσω στο σκορ και να κυνηγάει τον αντίπαλο. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε στο 23-13 και η ομάδα της Κυνουρίας καλούνταν να βγάλει αντίδραση στη συνέχεια, χωρίς όμως αποτέλεσμα αφού η διαφορά αυξήθηκε περισσότερο κλείνοντας το ημίχρονο στο 38-22.

Στην επανάληψη ο Πήγασος θέλησε να ανεβάσει ρυθμούς, αλλά από τη στιγμή που ο αντίπαλος δεν ήταν εφικτό να περιοριστεί επιθετικά, ήταν πολύ δύσκολο να γυρίσει το ματς. Έτσι με την ολοκλήρωση του τρίτου δεκαλέπτου στο 58-35, η κατάσταση πλέον έδειχνε μη αναστρέψιμη με την Κορινθιακή ομάδα εν τέλει να κατακτά τη νίκη με σκορ 76-60.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-13 (Α’), 38-22 (Β’), 58-35 (Γ’), 76-60 (Δ’).

ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Γλυκοφρύδης): Κωσταντόπουλος 9(1), Μήτρου, Νταλίπης 2, Μπαρδάκος 16(1), Τσιλομελέτης 13(1), Παλαζης, Αρσένης 12(4), Τσιμπίκος 4, Παπανικολάου 8(1), Σακελλάρης 10, Δαμβουνέλης 2, Τσακίρης.

ΠΗΓΑΣΟΣ (Λαμπρόγιαννης-Λαλογιάννης): Ταβάνι 6, Πασολάρι 5(1), Διαμαντόγιαννης 6, Χασάπης 4, Δικαίος 12(2), Μάνος 2, Τατούλης 2, Μαυριάς 3, Μπουτσικάκης 15(3), Ρεκουνιώτης 5(1), Λυτρίβης, Τσουκάτος.