05242018Πεμ

Την 3η θέση στο Α' τοπικό οι Δρομείς μετά τη νίκη 101-54 επί του Σπαρτιατικού

DROMEIS TRIPOLIS 01

Επίσημα το βράδυ του περασμένου Σαββάτου 28 Απριλίου 2018 ολοκληρώθηκε και τυπικά το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής κατηγορίας μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, καθώς διεξήχθη ο αγώνας κατάταξης της 3ης θέσης του πρωταθλήματος ανάμεσα στους ηττημένους των ημιτελικών, Σύλλογο Δρομέων και Σπαρτιατικό.

Το βράδυ του Σαββάτου στο κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Τρίπολης η ομάδα του Συλλόγου Δρομέων έχοντας ιδιαίτερα καλή απόδοση κατάφερε και επικράτησε με τη ευρύ 101-54 της αντίστοιχη ομάδας του Σπαρτιατικού ΓΣ, κατακτώντας έτσι την 3η θέση του πρωταθλήματος.

Αγωνιστικά η ομάδα της Τρίπολης από νωρίς πήρε προβάδισμα στο σκορ, για να έρθει το εντυπωσιακό β’ δεκάλεπτο όπου με επί μέρους σκορ 38-11, η ομάδα του Δρομέα πήρε πολύ μεγάλο προβάδισμα στο ματς με αποτέλεσμα το β’ ημίχρονο να έχει τυπικό χαρακτήρα όσον αφορά την ανάδειξη του τελικού νικητή. Αξίζει να σημειωθεί τέλος ότι όσοι αγωνίστηκαν από τους «γηπεδούχους» κατάφεραν να σκοράρουν στην αναμέτρηση.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο ΔΑΚ Τρίπολης | 28/04/2018 (20:00).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δούβρης, Καρδαράς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-7 (Α’), 56-18 (Β’), 85-37 (Γ’), 101-54 (Δ’).

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ (Ηλίας Μπαλής): Χατζόπουλος 5, Καλδής 3, Παναγιώτου 1, Σύρπας 7, Προκόπος 18(6), Πετρόπουλος 14(2), Σακελλαράκος 30(4), Σινανάι 11(2), Κοσκινάς 3(1), Κουτσούγερας 9.

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ. (Μιχάλης Βεβαινιώτης): Γούναρης, Σπανάκος 4, Τσιλιμίγκρας 13, Μεντής, Κιούρτζογλου 3(1), Καραγιάννης 5(1), Κατσούλης 5, Διαμαντάκος 6, Κόρο 12, Γκλέκας 6(1).