12152017Παρ

Τεγέα - Πανθυρεατικός 1-3 (+φωτό)

TEGEA PANTHYREATIKOS NOV29 01Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ τοπικής κατηγορίας με τη διεξαγωγή της 7ης αγωνιστικής και η ομάδα του Πανθυρεατικού καλούνταν να περάσει από την έδρα της «μαχητικής» Τεγέας με σκοπό να διατηρηθεί για τα καλά στην κορυφή της βαθμολογίας και παράλληλα να διατηρήσει το αήττητο χωρίς βαθμολογικές απώλειες. Το απόγευμα της Κυριακής ο Πανθυρεατικός μπορεί να μην εντυπωσίασε στο παιχνίδι του, αλλά ήταν ιδιαίτερα ουσιαστικός με αποτέλεσμα να πάρει ακόμη ένα θετικό αποτέλεσμα με σκορ 1-3.

Αγωνιστικά στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Πανθυρεατικού εκμεταλλεύτηκε σε πολύ μεγάλο βαθμό τις ουσιαστικές επισκέψεις της στην αντίπαλη περιοχή, με αποτέλεσμα από νωρίς να προηγηθεί στο σκορ με 0-2. Μόλις στο 8’ ο Μπάρλας Κ. μετά από επανάκτηση της κατοχής της μπάλας από σουτ του Τακλή, δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ για το 0-1. Στο 15’ επίσης ο Κώστας Μπάρλας με ωραίο σουτ έκανε το 0-2 και απλοποίησε από νωρίς την κατάσταση στο ματς. Η Τεγέα πάντως δεν παράτησε το ματς καθώς στο 30’ είχε δοκάρι με το Λάγγα, χωρίς να αλλάξει κάτι στο σκορ.

Στην επανάληψη στο 51’ μετά από συρτό σουτ του Αγγελόπουλου ο Κωνσταντόπουλος απέκρουσε με τα πόδια. Οι «φιλοξενούμενοι» όμως επέμειναν και στο 61’ μετά από επίθεση και ωραία σέντρα από δεξιά ο Μπάρλας Κ. με ωραία προβολή έκανε το 0-3 σημειώνοντας προσωπικό «χατ-τρίκ».

Οι «γηπεδούχοι» προσπάθησαν στη συνέχεια να αντιδράσουν. Αρχικά κατάφεραν μετά από ολιγωρία της άμυνας του Άστρους να έρθει το 1-3 με πλασέ του Μπέλτσου και στη συνέχεια προσπάθησαν να ψάξουν και το δεύτερο γκολ. Στο 73’ μετά από σουτ του Αγγελόπουλου η μπάλα απομακρύνθηκε από αμυντικό σωτήρια σε κόρνερ. Το φινάλε άνηκε στους «πράσινους» που έψαξαν ένα δεύτερο γκολ, αλλά δεν το πέτυχαν. Στο 90’+2’ το γυριστό σουτ του Μπέλτσου έφυγε λίγο άουτ. Στο 90’+3’ ο Δρανιας έπιασε ένα σουτ που απέκρουσε σωτήρια ο Σούρσος σε κόρνερ.

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό γήπεδο Φιλικών | 26/11/2017 (15:00).

ΚΑΙΡΟΣ: Ελαφρά συννεφιά.

ΘΕΑΤΕΣ: 50-80.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας).

ΒΟΗΘΟΙ: Χαραλαμπόπουλος Α. (Αρκαδίας), Τριανταφύλλου Κ. (Αρκαδίας).

ΤΕΡΜΑΤΑ: 8’ Μπάρλας Κ., 15’ Μπάρλας, 61’ Μπάρλας Κ.

ΔΟΚΑΡΙΑ: 30’ Λάγγας.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 21’ Αγγελόπουλος, 73’ Καραμπάτσος, 87’ Κατσίρης.

ΑΠΟΒΟΛΕΣ: -

ΑΟ ΤΕΓΕΑ (Πωλ Χατζόπουλος): Κωνσταντόπουλος, Βέλκο, Σεφέρης, Πλαντζάς, Ηλιόπουλος, Βρούβας, Ποντίκης (70’ Δρανιάς), Λάγκας, Μπέλτσος, Καραμπέτσος, Λεσάι (70’ Τσαλγιτζόπουλος).

ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ (Άρης Σαβούρδος): Σούρσος, Αλουπογιάννης, Μπάρλας Γ., Δικαίος Κ., Καπράνος, Χαρμπαλής (70’ Καραμπάτσος), Κατσίρης (90’ Μπάρλας Χ.), Αδάμης Ι., Μπάρλας Κ. (74’ Αδάμης Δ.), Τακλής (57’ Μπάρλας Β.), Αγγελόπουλος.

01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG 16.JPG