05202018Κυρ

Τι έγινε στα Κυριακάτικα ματς της ΕΠΣ Αρκαδίας (11/02/2018)

PODOSFAIRO 08Συνέχεια στην αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Αρκαδίας. ο Πανθυρεατικός έφτασε όχι εύκολα στην τελική επικράτηση επί της ΑΕΚ Τρίπολης με σκορ 2-1. Στο 9’ ο Τακλής άνοιξε το σκορ για να έρθει η ισοφάριση στο 34’ από τον Λιαρίκο σε 1-1. Ο Πανθυρεατικός χρειάστηκε να φτάσει στο 86ο λεπτό για να πετύχει το νικητήριο γκολ με τον Κ. Μπάρλα.

Η Τεγέα επιβλήθηκε χωρίς πρόβλημα του Αχιλλέα Παραλίου Άστρους με σκορ 5-0. Στο 28’ ο Καραμπέτσος έκανε το 1-0, ενώ στο 52’ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στο 67’ ο Λάγκας έκανε το 3-0 και στο 69’ ο Σεμπάστιαν έκανε το 4-0. Το τελικό 5-0 ήρθε από τον Μπέλτσο στο 83’. Στη Μεγαλόπολη η Δόξα και το Κορακοβούνι μοιράστηκαν τους βαθμούς στο μεταξύ τους 0-0.

Στην Β’ κατηγορία και στο ντέρμπι του 1ου ομίλου ο ΠΑΟ Κανδήλας πέρασε από την έδρα της Ελπίδας με σκορ 1-4 πραγματοποιώντας βήμα πρόκριση στην επόμενη φάση. Στο 27’ έγινε το 0-1 με τον Προκόπο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 50’ ο Ζερβογιάννης έκανε το 0-3 και τα πράγματα απλουστεύθηκαν για την ομάδα της Κανδήλας στο 50’ με τον Τάμπαση και το 0-3. Στο 76' ήρθε το αυτογκόλ του Ζιαράγκαλη για το 0-4. Το μόνο που κατάφερε η Ελπίδα ήταν να μειώσει σε1-4 με τον Σινάνη.

Στο 0-4 το ματς για τον Παγγορτυνιακό στην έδρα της Νεστάνης. Χατ-τρικ σημείωσε για τους Γορτύνιους ο Χόντος και ένα τέρμα ο Ζαφειρόπουλος. Η Δημητσάνα επικράτησε του Κορυθίου με σκορ 1-0, ενώ για τον 2ο όμιλο η Φορτούνα ηττήθηκε με σκορ 0-1 από την ΑΕ Μαρίου.