12152017Παρ

Με επιτυχίες στο Ναύπλιο ο Αρκαδικός Όμιλος Αγωνιστικού Μπρίτζ

ARKOAM TEAM DEC2017 01Το τριήμερο 1, 2 και 3 Δεκεμβρίου έγινε τριήμερο τουρνουά Μπρίτζ Ζευγών Κατηγοριών (1-6, 1-9 και 1-16 open) στο Ξενοδοχείο “ΑΜΑΛΙΑ” στο Ναύπλιο. Διοργανωτής ήταν ο Όμιλος Αγωνιστικού Μπρίτζ Αργολίδας (ΟΑΜΑ) με την αρωγή του Ομίλου Αγωνιστικού Μπρίτζ Κηφισιάς (ΟΑΜΚη) και του Αθηναϊκού Ομίλου Μπρίτζ (ΑΟΜ).

Από τον Αρκαδικό Όμιλο Αγωνιστικού Μπρίτζ στη κατηγορία 1-6 πήραν μέρος ο κ. Γιάννης Αγγελόπουλος (πρόεδρος) με την κα Σοφία Μπερτζελέτου, οι οποίοι κατέκτησαν τη 1η θέση στη γενική κατάταξη. Στη κατηγορία 1-16 (open) πήρε μέρος η κα Πάνη Κουρέτα με τον κο Κώστα Γιουλάτο, από τον Όμιλο Πνευματικού Αθλητισμού Φιλοθέης (Ο.Π.Α.Φ.) & «Μελίσσια» Αθλητική Ένωση, οι οποίοι κατέκτησαν τη 15η θέση στη γενική κατάταξη και τη 2η θέση στη 3η Ημερίδα.

Διαιτητές των αγώνων ήταν η κα Άννα Καλκμάνη (ΟΑΜΚη) και η κα Μαριλένα Μπομπολάκη (ΑΟΜ) με βοηθό τον κο Αναστάσιο Δράσσα (πρόεδρος ΟΑΜΑ).