10162018Τρι

Επικράτηση στη Σπάρτη 0-3 της ΑΕ Φαριδός, για τον ΑΣΠΕΤ

ASPET KORASIDES 01Συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα είχε η ομάδα του ΑΣΠΕΤ Τρίπολης το Σάββατο στη Λακωνική πρωτεύουσα για το πρωτάθλημα κορασίδων της ΕΣΠΕΠ. Αναλυτικότερα η Αρκαδική ομάδα φιλοξενήθηκε από την ομάδα της ΑΕ Φαριδός, την οποία και τελικά κέρδισε με 0-3 σετ.

Η ομάδα της Τρίπολης ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί με 0-1 σετ μετά το 12-25. Στη συνέχεια οι «γηπεδούχες» προσπάθησαν να αντιδράσουν στο ματς, αλλά και πάλι η ομάδα του ΑΣΠΕΤ επικράτησε με 20-25 στο δεύτερο σετ. Το τρίτο σετ είχε περισσότερο τυπική διαδικασία, αφού τα κορίτσια της κας Πεντεφούντη και κου Χρονόπουλου κυριάρχησαν στο παρκέ για το 11-25, που επέφερε και τη νίκη με 0-3 σετ.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο Σπάρτης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σόφου, Κανελλίδης.

ΣΕΤ: 12-25 | 1ο (17'), 20-25 | 2ο (25'), 25-11 | 3ο (20').

ΑΕ ΦΑΡΙΔΟΣ: Κονίδη, Πιερουτσάκου, Καισούλη, Αραχωβίτη, Καλκάνη, Ιππιώτη, Νασταίου, Λιακάκου.

ΑΣΠΕΤ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Πεντεφούντη, Χρονόπουλος): Μαρίνη, Ζάβου, Σενγκέργκη, Φωτοπούλου, Χρονοπούλου, Κοπίτα, Άλλκο, Δέμου, Παπαδημητρίου.