02202018Τρι

Νεύρα για το τελευταίο time-out στο ματς Απόλλωνας - ΓΣ Μεσσήνης (vid)

APOLLON GS MESSINIS FEB10 02Μετά την ενδιαφέρουσα εξέλιξη στην αναμέτρηση του Απόλλωνας με τον ΓΣ Μεσσήνης στη διάρκεια της β’ και γ’ περιόδου οι «φιλοξενούμενοι» στο δ’ δεκάλεπτο κατάφεραν και πήραν ένα μη αναστρέψιμο προβάδισμα που άγγιξε το +18 (43-61) στα 02’40 πριν το φινάλε της αναμέτρησης.

Κι ενώ όλα έδειχναν το ματς θα τελειώσει με την επικράτηση του συλλόγου της Μεσσηνίας, ένα time-outπου πήραν σ’ εκείνο ακριβώς το χρονικό σημείο της αναμέτρησης οι «φιλοξενούμενοι» άναψε τα αίματα και προκάλεσε τον εκνευρισμό του πολύπειρου Μάικ Καρνέζη. Η αλήθεια είναι ότι η ποιοτική ομάδα της Μεσσήνης δεν ήταν δυνατό να χάσει το προβάδισμα των 18 πόντων στα τελευταία 02’40 της αναμέτρησης. Παράλληλα ούτε καμία διαφορά κυνηγούσε αφού και στο πρώτο παιχνίδι είχε επικρατήσει.

Η επιλογή αυτή στο ματς των «φιλοξενούμενων» μάλλον δεν επέφερε κάποια ουσιαστικό αποτέλεσμα, αν και μπορεί να υπήρχε κάποιος άλλος λόγος για την επιλογή αυτή, όπως ίσως η διαχείριση της κούρασης στα τελευταία λεπτά. Οι «γηπεδούχοι» και κυρίως ο Καρνέζης ωστόσο δεν έκρυψαν τη δυσαρέσκειά του για τη συγκεκριμένη κίνηση…