07212018Σαβ

Το «έκανε» ο Χότζιτς όπως ο Μανέλης 5 χρόνια πριν! (+vid)

PSICHOGIOS XOTZIC MANELIS 01

Ο Παναρκαδικός ως γνωστόν από τα σχετικά ρεπορτάζ κατάφερε το απόγευμα της περασμένης Κυριακής στο Κιάτο να κατακτήσει το εισιτήριο πρόκρισης για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος. Μια πρόκριση που για να έρθει χρειάστηκαν οι «πράσινοι» να φτάσουν στην «ψυχοφθόρα» διαδικασία των πέναλτι απέναντι στην ομάδα της Θύελλας Ραφήνας για να επικρατήσουν στη συγκεκριμένη διαδικασία με σκορ 3-4 (1-1 η παράταση και 0-0 η κανονική διάρκεια της αναμέτρησης).

Στη διαδικασία των πέναλτι λοιπόν ο τερματοφύλακας της ομάδας του Παναρκαδικού Άλεν Χότζιτς ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής καθώς με τρεις αποκρούσεις κατάφερε να συμβάλει τη μέγιστα στην επίτευξη αυτής της πρόκρισης στην επόμενη φάση! Ο νεαρός Κροάτης τερματοφύλακας φαίνεται πήρε τις συμβουλές του προπονητή τερματοφυλάκων του «τριφυλλιού» Γιώργου Μανέλη για το “knowhow” όχι στις επεμβάσεις αλλά και στην ψυχολόγηση των αντιπάλων.

Κι αυτό γιατί ο Γιώργος Μανέλης πριν πέντε χρόνια (στις 17 Απριλίου 2013) και πάλι για το θεσμό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος στον αγώνα της φάσης των «16» απέναντι στον Παναργειακό, ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής αφού με τρομερή εμφάνιση στα 120 αγωνιστικά λεπτά και τρεις αποκρούσεις στη διαδικασία των πέναλτι, είχε στείλει τους «πράσινους» στα προημιτελικά του συγκεκριμένου θεσμού αντιμέτωπους με τον Επαμεινώνδα Λεύκτρων.

Ο νυν προπονητής (τερματοφυλάκων) του Χότζιτς στον Παναρκαδικό, είχε τότε αποκρούσει διαδοχικά τα πέναλτι των Καπλατζή, Παπαιωάννου και Μπόμπου που ήταν κατά σειρά το τρίτο, τέταρτο και πέμπτο πέναλτι της ομάδας της Αργολίδας!

Η διαδικασία των πέναλτι στο Θύελλα Ραφήνας - Παναρκαδικός…

Παρακάτω μπορείτε να παρακολουθήσετε τη διαδικασία των πέναλτι στην αναμέτρηση της περασμένης Κυριακής 20 Μαΐου, μεταξύ των οποίων και τρεις αποκρούσεις του Χότζιτς:

Η διαδικασία των πέναλτι στο Παναρκαδικός - Παναργειακός…

Παρακάτω μπορείτε να παρακολουθήσετε τη διαδικασία των πέναλτι στην αναμέτρηση της Τετάρτης 17 Απριλίου 2013, μεταξύ των οποίων και τρεις αποκρούσεις του Μανέλη: